Novinky
a tiskové zprávy

Poslední novinky

 • Aplikace pro porovnání provozních nákladů domácích spotřebičů

  18.08.2021

  Lámete si hlavu s výběrem pračky, chladničky či jiného spotřebiče? Váháte mezi několika výrobky různých parametrů, kupních cen a energetických tříd?

  více
 • Nové energetické štítky pro chladničky a mrazničky s přímou prodejní funkcí

  20.07.2021

  Od března 2021 se k inovovaným energetickým štítkům pro některé domácí spotřebiče, například chladničky a mrazničky, přidaly také nové energetické štítky pro profesionální chladničky a mrazničky s prodejní funkcí. Jaké jsou dotčené produktové skupiny a co na štítku najdeme?

  více
 • Manuál o energetickém štítkování pro výrobce, dovozce a prodejce světelných zdrojů a svítidel

  14.07.2021

  Informace a povinnosti výrobců, dovozců a prodejců světelných zdrojů a svítidel ve vztahu k energetickému štítkování a registraci do evropské databáze EPREL. Manuál se především zabývá rozdělením mezi pojmy světelný zdroj a výrobek obsahující světelný zdroj jako hlavního rozlišujícího znaku v povinnostech energetického štítkování.

  více
 • Energetické štítkování v kamenných prodejnách - návod pro prodejce

  24.06.2021

  Jedním je základních předpokladů fungování energetického štítkování je jejich dostupnost pro zákazníky na místě prodeje. Předkládaná publikace představuje praktický návod pro provozovatele kamenných prodejen, jak mají být energetické štítky zpřístupněny zákazníkům, aby se podle nich spotřebitelé před výběrem daného produktu mohli rozhodovat. Publikace obsahuje nejenom souhrn požadavků příslušné legislativy, ale na konkrétních příkladech demonstruje i správné umístění energetického štítku, stejně tak jako nejčastější chyby v této oblasti.

  více
 • Nové energetické štítky pro pneumatiky

  24.05.2021

  Energetické štítky jsou známý a běžně používaný indikátor účinnosti pro řadu domácích spotřebičů. Používají se ale také pro označení úspornosti pneumatik - a od května 2021 dochází ke změně jejich energetického štítku. Shrňme, jaké jsou největší změny nového energetického štítku pro pneumatiky.

  více